Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Ігор Байдак представив збірку «БАЙДАКтар»
  Адміністрація ЦБС
  17 Червня 2022 р.

  Презентація книги «БАЙДАКтар» відбулася 16 червня у центральній публічній бібліотеці. Автор збірки – подільський поет, краєзнавець, фотограф, лауреат Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького Ігор Байдак.

  Як розповідає поет, мати таке прізвище і не скористатися ним зараз було просто неможливо, тому він досить швидко впорядкував кишенькову збірку сатиричних гуморесок, яка стала першою книжечкою, виданою під час війни. На обкладинці – звісно, «байрактар», а ще Кремль, що горить-палає. «Це творчість війни, це все пережито. Краще б цього всього не було, війни не було. А поки що “байрактар” летить…» – говорить гість.

  І хоч збірка вміщує сатиричні гуморески, та разом з тим ця маленька поетична книжечка перейнята викривальною риторикою, за допомогою якої автор впевнено і сміливо розвінчує ідеї «руского міра».

  Загалом доробок Ігоря Байдака становить півтора десятка книг різного жанру, у тому числі й поетичних. Його поезія міцна по духу. За нею відчувається рука чоловіка-патріота. Що ж до стилю, то він в Ігоря Байдака вирізняється точністю рими. Автор пояснює: «Вірші мають бути такими, аби читачі знали наперед наступне слово. Вони повинні легко запам’ятовуватися. Тільки такі мають вивчати у школах. Це єдиний спосіб виплекати у школярів любов до поезії».

  Окрім тих поетичних творів, що увійшли до виданого «БАЙДАКтару», в поета вже дуже багато написано нового. Вистачить на ще одну збірочку. Чимало адресовано видатним людям сучасності – Анджею Дуді, Еммануелю Макрону, Джо Байдену, Карлу Нагаммеру, Віктору Орбану, Віталію Кіму. Автор хоче, аби вірші були вручені адресатам особисто. Подекуди це вже вдалося.

  Для учасників презентації поет зачитав чимало з написаного. По-особливому сподобались авдиторії вірші, присвячені Привиду Києва, Чорнобаївці, Херсону та бандерівцям.

  Разом з поетичним виданням Ігор Байдак представив і виставку авторських фото, зауваживши, що всі вони зроблені звичайнісіньким телефоном. На світлинах – пейзажі, будівлі, хмельницькі краєвиди, дерева і багато-багато яскравих та витончених квітів. Ігор Байдак: «Хоч і кажуть, що у світі немає нічого ідеального, та я вважаю квіти ідеальними творіннями. Вони радість душ».

  «Неабияк привертають увагу назви, які автор дав фото – дотепні, влучні, зі змістом. Навіть не знаєш, що краще – світлина чи назва до неї, – коментує учасниця заходу Оксана. – Мені запам’яталися “Травень гостює на Майдані”, “Долоня Бога”, “Квітковий попкорн”».

  Додамо, що серед учасників події були не тільки хмельничани, а й внутрішньо переміщені особи. Адже у центральній публічній бібліотеці наразі діє ВільноХаб, робота якого якраз і зосереджена на співпраці з людьми, що вимушено покинули свої домівки через війну.

  Презентаційний захід у книгозбірні поет Ігор Байдак підсумував віршованими рядками: «Хто образив нас, загине. Це держава – Україна». І буде справді так.


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Цікава та пізнавальна література за Державною програмою «Українська книга»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр