Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Інформаційна та кібербезпека»: у центральній публічній бібліотеці завершилися навчання
  Аліна Войтюк, провідна методистка
  30 Червня 2022 р.

  Інтернет відкрив чимало можливостей. Та ніхто не сперечатиметься, що кожному варто навчитися безпечно користуватися ним, аби мережа не стала причиною зайвих проблем. Саме тому на базі центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади для всіх охочих організували спеціальні навчання «Інформаційна та кібербезпека».

  У період з 16 травня по 17 червня відбулося 5 циклів тренінгів. Учасники знайомилися з принципами інформаційної та кібербезпеки, у тому числі в соцмережах та месенджерах. Говорили і про фінансову безпеку, а ще розбиралися в особливостях кібервійни.

  Такі тренінги організувала ВГО «Українська бібліотечна асоціація» / Ukrainian Library Association у партнерських бібліотеках Вінниці, Запоріжжя, Львова, Тернополя та Хмельницького в межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за підтримки Швеції.

  Всі тренінги відбувалися онлайн, тому стати їх учасниками в центральній публічній бібліотеці змогли не тільки мешканці Хмельницького, а й жителі інших куточків України (Києва, Харкова та ін.), а також українці, які через війну наразі перебувають за кордоном.

  Координацією проєкту займалися безпосередньо бібліотекарки. Окрім того, до тренерської команди доєдналися й внутрішньо переміщені особи – професіонали у сфері інформаційної та кібербезпеки.

  Загалом у Хмельницькому на базі центральної публічної книгозбірні провели заняття для 5 груп. У результаті 82 учасники успішно завершили навчаннята отримали відповідні сертифікати. Враженнями від курсу вони поділилися.

  Юлія Кривенко: «З однієї сторони завдяки соцмережам та месенджерам ми маємо змогу спілкуватися з рідними та близькими, а з іншої – на нас тут чатує багато небезпек. Новачку та й навіть досвідченому користувачеві варто про них знати. Те саме стосується й мобільних додатків. Та найбільше завдяки курсу я була рада навчитися допомагати країні, зрозумівши особливості кібервійни».

  Тетяна Венгрова: «Курс дав нам чіткі знання щодо захисту своїх персональних даних. Ми пройшли шлях від створення та перевірки надійності пароля аж до хакерської атаки на ворожі сайти. Доступно, просто та зрозуміло про методи захисту особистих даних. Впевнена, що такі знання необхідні кожній людині».

  Зауважимо, що для реалізації проєкту центральна публічна бібліотека громади як Хаб цифрової освіти отримала від організаторів 10 планшетів. Техніка й надалі допомагатиме користувачам книгозбірні безпечно освоювати інформаційний простір.


  Філія №17
  Філія №17
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкові скарби

  Пропонуємо ознайомитись із новими книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за Державною програмою «Українська книга».

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр