Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  На великі ігротеки дітей та дорослих запрошує центральна публічна бібліотека
  Центральна публічна бібліотека
  22 Липня 2022 р.

  А як вам найпростіше вчитися та засвоювати нову інформацію? Добре отримувати знання в якийсь ненав’язливий та легкий спосіб, правда ж? Робити це, до прикладу, у формі гри. Саме таким чином навчатися і розвивати потрібні навички пропонують у центральній публічній бібліотеці. У книгозбірні влаштовують мегаігротеки. Чергова така відбулася 21 липня. Учасниками заходу стали діти, підлітки та дорослі – хмельничани й внутрішньо переміщені особи. Організовано подію у межах реалізації проєкту «ВільноХаб».

  Тож у читальному залі бібліотеки нині зібрали дітей різного віку. Для них підготували навчальні настільні ігри. Першою, яку обрали хлопчики й дівчатка, була «Бізнес-сходи». Зі слів бібліотекарок: «Хто зараз не хоче стати успішним бізнесменом? Перспектива приваблива. А як зробити, щоб усе вийшло? Зазвичай вважають, що мета бізнесу – зростання продажів товарів та отримання з цього максимального прибутку. Однак важливо ще й розбиратися в інноваційній та соціально-економічній діяльності. Ці речі так само впливають на загальний результат. Гра «Бізнес-сходи» дає можливість школярам та студентам, дітям та дорослим змоделювати власний бізнес і навчитися вести підприємницьку діяльність. Вона одночасно підійде і початківцям, і тим, хто грає вже не вперше».

  Під час гри учасники зрозуміли, що таке кошторис, для чого потрібна реєстрація підприємницької діяльності, як бізнесу може допомогти кредит і чому так важливо рухатися до знаходження нових можливостей та втілення інновацій. Автори гри своєю чергою переконують, що та забезпечить захопливе та продуктивне дозвілля, стане вдалим доповненням до уроків економіки та курсу фінансової грамотності.

  Запропонували бібліотекарки дітям і просвітницьку гру «Ліза та її друзі подорожують світом». Вона має на меті інформування в ігровому форматі дітей та підлітків про проблему торгівлі людьми і правила безпечних подорожей, а також вироблення у гравців навичок безпечної поведінки. Торкається і питання толерантності, сприяє командній роботі та розвитку лідерських навичок. З її допомогою учасники бібліоігротеки здійснили навколосвітню подорож, навчилися "збирати валізу" й уникати ризиків.

  Поміж інших карткових ігор популярними цього дня також були «UNO» та «Dobble». Вони для діток 6+ та 7+. Барвисті картки допомагають концентрувати увагу та вчитися спостережливості, а також будувати власну ігрову стратегію.

  Дорослі ж учасники ігротеки обрали для себе «Мафію різноманіття», в котру пропонує зіграти IREX in Ukraine. Гра відбувається за правилами відомої «Мафії», однак гравці, крім традиційних ігрових ролей, отримують додатково певні ідентичності. Гра допомагає усвідомити рівень впливу стереотипів щодо різних соціальних ролей.

  Пані Тетяна, учасниця гри: «Під дією соціуму чи особистого досвіду у нас формуються стереотипи, які потім впливають на ставлення до інших. Завдяки грі можна зрозуміти, наскільки хибними бувають наші упередження. Їх варто позбуватися, а натомість вчитися критично мислити».

  Ще щодо дітей, то їм ігри так і не набридли, тому насамкінець вони попросилися пограти в «Твістер». І тільки порухавшись та досхочу насміявшись, задоволені рушили по домівках.

  Зауважуємо, такі мегаігротеки у центральній публічній бібліотеці влаштовують регулярно. Відбуваються вони раз у два тижні. Тому бібліотека запрошує доєднуватися всіх охочих!


  Центральна бібліотека
  Центральна бібліотека
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література для літніх канікул

  У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр