Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  З нагоди Дня захисників і захисниць України бібліотека провела літературно-мистецькі читання
  Центральна публічна бібліотека
  2 Жовтня 2023 р.

  У цю неділю, 1 жовтня, у Мистецькому дворику Централізована бібліотечна система Хмельницької громади провела літературно-мистецькі читання «Сильні духом, словом вільні!». Цим заходом завершився міський літературний марафон «Слово єднає — перемогу наближає». Подію присвятили Дню захисників і захисниць України.

  Лунали на заході твори сучасних хмельницьких поетів та прозаїків. З поезією знайомили переважно у виконанні її авторів. Звучали твори тих, хто захищає нашу країну на передовій, і тих, хто, на жаль, загинув у цій боротьбі.

  Розповіла Світлана Сінькова, заступниця директора ЦБС: «Літературно-мистецькі читання, наскрізь пронизані поетичним словом, є відображенням того незламного українського духу, котрий несуть в собі теперішні Герої й Героїні. Вони і справою, і власним словом стоять на варті свободи та суверенності нашої держави. Багато письменників перебувають у лавах ЗСУ. Хтось там, в окопах, вперше почав віршувати. А ще чимало є авторів, хто пише в тилу, пропускаючи крізь себе цю всеукраїнську боротьбу. Поезія воєнного часу інша, вона стала окремим пластом в літературному процесі».

  З передової із Днем захисників та захисниць України хмельничан привітали Олександр Шенькарук та Михайло Цимбалюк, зачитали свої вірші. Також зі сцени перед глядачами поезії, пройняті свободою, силою боротьби, вірою в перемогу та болем втрат, виконали автори й декламатори. Це були вірші Софійки Подолянчук, Ольги Саліпи, Ольги Нєсмєянової, Аліни Косаревої, Марини Бортник-Гулеватої, Романа Адамовича, Сергія Ілаша, Ірці Кошлатої, Лілі Ніколаєвої, Віталія Міхалевського.

  Разом з тим глядачам запропонували послухати записи тих, кого, на жаль, Україна і Хмельницький втратили на війні, а саме: Артема Задоянчука, філософія у віршах якого змушує мислити над власним життям; Євгена Ролдугіна — автора «Часу відважних», котрий поклав своє життя за волю України з твердим впевненням в її переможному майбутньому.

  Водночас з нагоди літературно-патріотичної події у Мистецькому дворику експонувалося декілька виставок:

  • виставка художніх робіт «Пензлем і словом про шлях до Перемоги!», що належить учасникам студії «Малювання як ART-терапія», заснованої Володимиром Півнем;
  • книжкова виставка «З українським словом до Перемоги!»;
  • виставка цитат хмельницьких авторів «Війна говорить їхніми голосами».

  Окрім поезії, нині тут знайомили з відповідними часу та тематиці музичними й хореографічними виступами: Артема Валігурського, Ігоря Білого, Юрія і Віри Найд, Тимура Болбова, Анастасії Білик та Богдана Коломійця. Багато мистецьких та літературних творів прозвучали на заході вперше.


  Герман Інна - зав. бібліотекою-філією №10 ім. Д. Брилінського
  Герман Інна - зав. бібліотекою-філією №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Хочемо поділитись книжковими новинками

  Хочемо поділитись книжковими новинками бібліотек Хмельницької міської ЦБС, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр