З 4 до 10 грудня тривав Національний тиждень читання. Його традиційно ініціював Український інститут книги, щоб привернути увагу людей до читання, заохотити їх знайомитися з літературою, вивчати творчість письменників та, звісно ж, якомога більше читати, поринаючи у книги із захватом. Гасло 2023-го — «Бути своїми». Воно про важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами та разом з тим між усіма українцями.
Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади у 2023 році, як і в попередніх, активно доєдналися до акції, влаштовуючи у себе різноманітні події. Поміж них були представлення книжкових виставок, які облаштували з нагоди події. Виставками намагалися якнайповніше продемонструвати багатство літературних надбань, котрі є в книгозбірнях. Загалом підготували для читачів понад 25 книжкових виставок.
Щодо заходів, проведених у межах Національного тижня читання, то їх було 43 (у 2022 році таких провели менше — 27). Ці тематичні бібліотечні події цьогоріч відвідав 771 користувач, що майже на три сотні більше, аніж в аналогічний період 2022 року. Достатньо хорошою була і в цей час відвідуваність книгозбірень Централізованої бібліотечної системи — 4796.
Серед найяскравіших подій, проведених з нагоди Національного тижня читання, можемо назвати такі:
-
5 грудня у Центральній публічній бібліотеці відбулася презентація збірки «Бешкетні зимовинки». Представила видання подільська письменниця Тетяна Безушко-Граб.
-
7 грудня у філії №2 пройшла акція «Теплі зимові читання». Під час акції четвертокласники влаштовували веселі читання віршиків та оповідань. А працівниці бібліотеки створили за підсумками відеоролик «Теплі зимові читання».
-
7 грудня до бібліотеки-філії №3 на творчу зустріч завітала подільська майстриня слова Галина Корицька.
-
У книгозбірні №11 5 грудня відбулася літературно-музична зустріч «Поезія — це завжди неповторність» з поеткою Марією Лисайчук та режисером, журналістом, громадським діячем Василем Гринчуком.
Також з нагоди Національного тижня читання Централізована бібліотечна система громади представила у фейсбуку історії книголюбів про те, як читання стало їхньою стихією. Розповіді розмістили під спільною назвою «Моя історія читання». Про себе у межах втілення такої ідеї розповіли люди різних професій: архітекторка, геологиня, блогер і волонтер, бібліотекарки, письменниця. У такий спосіб у бібліотеці вкотре переконалися, що читання об’єднує всіх, навіть тих, хто займається різними справами.
Окрім того, кожна книгозбірня намагалася протягом цьогорічної акції звернути увагу читачів на творчість Миколи Хвильового, адже в грудні минає 130 років від дня його народження.
Аби все, що проводили й організовували, ставало впізнаваним, бібліотеки додавали до публікацій #тижденьчитання2023, #бутисвоїми, котрі запропонував Український інститут книги.
|