13 червня у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької міської територіальної громади відбувся семінар для бібліотечних працівників із назвою «Медійно-інформаційна грамотність: бібліотечна складова». Захід був організований з метою підвищення обізнаності бібліотекарів у сфері медійної та інформаційної грамотності.
Семінар розпочався з презентації поетично-пісенної антології «Наше слово — зброя», яку представили місцеві автори. Ця антологія об’єднує твори, що відображають дух нашого часу та підкреслюють важливість слова у формуванні суспільної свідомості.
Наступним етапом семінару стала ігротека «Інтерактиви від Fit in Fakten». Проєкт Fit in Fakten використовує офлайн- та онлайн-ігри для навчання молодшого і старшого поколінь про небезпеки дезінформації та стратегії боротьби з нею. Його мета — забезпечити навчання медіаграмотності за допомогою ігрових технологій та стратегій протидії дезінформації, з основним акцентом на перетворенні бібліотек в Україні, Польщі та Німеччині у ключові центри освіти з медіаграмотності для різних поколінь. Проєкт реалізується Goethe-Institut в Україні у партнерстві з медіа «Куншт» (Київ), Фундацією розвитку інформаційного суспільства (Варшава), освітньою платформою Facts for Friends (Гамбург), бібліотечними асоціаціями Німеччини та України за підтримки МЗС Німеччини.
Під час ігротеки учасники мали змогу зіграти в гру «Інформаційне лото», яка є чудовою нагодою провести час у колі друзів за горнятком улюбленого чаю та водночас покращити свої навички у виявленні загроз в інформаційному просторі.
У «Країні легенд» на кожному кроці причаїлися підступні небезпеки. Країна Легенд сповнена чуток, брехні та маніпуляцій, здатних будь-кого збити зі шляху. Але якщо з вами критичне мислення та здоровий глузд, вам вдасться продертися крізь хащі дезінформації та дійти до фінішу.
Як пробратися крізь великий обсяг інформації, особливо коли на шляху трапляється безліч перешкод, як-от: дезінформація, тролі, емоційний контент — допоможе гра «Інформаційний лабіринт».
Поділилася своїми враженнями учасниця гри Ганна Слободян: «Ефективним сучасним підходом до навчання є гра. Адже саме в ігровій формі людина краще сприймає інформацію та запам’ятовує її. Зігравши в ігри, починаєш розуміти, яким чином формуються новини, створюються маніпуляції та "емоційні гачки". Набувши навичок інфомедійної грамотності, я тепер по-іншому буду дивитися на ту інформацію, яку отримую щодня».
Наприкінці заходу директорка ЦБС Тамара Козицька поділилася своїми враженнями від участі у ІІ Литовсько-українському бібліотечному форумі «Роль бібліотек у зміцненні демократичного суспільства».
Сподіваємось, що бібліотекарки отримали багато корисної інформації та ідей на цьому семінарі і будуть запроваджувати такі інновації у своїх книгозбірнях.
|