1 серпня працівниці бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського спільно з волонтерами Товариства Червоного Хреста провели захід, присвячений Всесвітньому дню кавуна. Подія мала назву «Кавунова скибочка». Тематичний захід об’єднав любителів соковитого смаколика, подарував чудовий настрій та незабутні враження.
Зустріч розпочалася з перегляду інформативного відео «Таємниці соковитого кавуна». Учасники дізналися багато нового про кавуни: їхню історію, способи вирощування, різноманіття сортів і навіть деякі несподівані факти.
Після перегляду взяли участь у веселій вікторині «Правда/вигадка». Активність складалася з серії цікавих фактів про кавуни, де кожен учасник мав визначити правду і вигадку.
![Інтерактивно-ігровий майстер-клас у філії №10](https://cbs.km.ua/uploads/images/news/news_2024/fil_10_kavun.jpg)
Після інформативної частини перейшли до творчої — створення тематичної листівки, присвяченої Дню кавуна. Учасники мали можливість продемонструвати свої творчий потенціал та уяву, використовуючи різні матеріали: папір, фломастери, олівці.
Кульмінацією заходу, на яку з нетерпінням чекали усі присутні, стала дегустація кавуна. Смаколик не тільки освіжив учасників у спекотний день, але й посприяв щирому спілкуванню: всі ділилися враженнями, а сміх, веселі розмови й радісні обличчя створювали відчуття справжнього літнього свята.
Ольга Колокольникова,
бібліотекарка бібліотеки-філії №10
1 серпня у бібліотеці-філії №11 відбулася чергова зустріч дітвори з волонтерами Товариства Червоного Хреста України з назвою «День кавуна».
Вона почалася з цікавої інформаційної хвилинки про кавун. Виявляється, кавун — це не ягода, а гарбузина. Цей плід має тверду кірку, що відрізняє його від податливих оболонкою ягід. Походить кавун із Південної Африки, а перший Всесвітній день кавуна святкували в Америці. У Європі до XVII століття кавуни часто вживали у вигляді варення з додаванням перцю.
![Творче заняття з волонтерами у філії №11](/uploads/images/news/news_2024/fil_11_kavun.jpg)
Херсонські кавуни відомі далеко за межами України. На набережній Голої Пристані навіть є пам'ятник кавуну, який встановили у 2008 році під час фестивалю. Цей величезний бетонний кавун висотою 1 м 75 см і шириною 1 м 20 см привертає увагу всіх, хто проходить повз.
Сучасні лідери у вирощуванні кавунів — Китай та Японія. Там навіть вивели квадратні та пірамідальні кавуни, а також мініатюрні кавуни діаметром лише 10 см, з жовтим м'якошем.
Після цієї цікавої інформації дітки взялися за виготовлення листівок із малюнком кавуна. Їх можна подарувати рідним. Вікторія, учасниця заходу, поділилась своїми враженнями: «Я багато дізналась про День кавуна та історію його походження. Мені особливо сподобалося створювати листівку, яку ми прикрасили розмальованим кавуном».
Алла Білецька,
бібліотекарка бібліотеки-філії №11
|