Історія нашої рідної України — приклад сили, мужності, звитяги й прагнення щасливого майбутнього для прийдешніх поколінь. Багато людей віддавали власні життя, аби інші мали можливість жити далі у кращому суспільстві. Одним з таких яскравих епізодів сучасної історії є революції — Гідності та Помаранчева.
У День Гідності та Свободи, 21 листопада, бібліотека-філія №8 ім. І. Іова у співпраці з Хмельницькою школою мистецтв «Озерна» організувала мандрівку сторінками сучасної історії «Українська Революція. Пишемо історію». Захід провели для учнів 9–Д класу ліцею №13.
Школярі завітали до книгозбірні, щоб краще познайомитися з хронологією подій. Розповідають бібліотекарки: «Щем та туга переповняли очі хлопців й дівчат, коли вони чули про хоробрість звичайних українців: людей, частина з яких були майже їх ровесниками; людей, котрі всім серцем любили Україну; людей, чию щиру жертву не маємо права забути. Адже вони — творці нашої історії».
Гарним доповненням заходу стали музичні номери у виконанні учнів мистецької школи та книжкова викладка, що детально описала всі події тих недалеких часів.
Людмила Дуда,
завідуюча бібліотеки-філії №8
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Бібліотекарки філії №7 провели патріотичну майстерку «Україна: незалежність, гідність, свобода» для учнів 4–Б класу Гімназії №28 імені В’ячеслава Чорновола.
На початку влаштували екскурс історією заснування Дня Гідності та Свободи: пригадали, коли було встановлено офіційне свято, яким подіям його присвячено, наступником якої дати став День Гідності та Свободи, як почалася боротьба нашого народу в періоди революцій тощо.
Під час майстерки учні виготовляли брелоки у формі синьо-жовтих сердець з фетру та фоамірану. Також бібліотекарка ознайомила учнів з книжковою викладкою «Україна — територія гідності».
На закінчення заходу школярі на пелюстках квітів записали свої побажання для України та українців. «Сьогодні національно-патріотичне виховання є головною частиною загального виховного процесу молодого покоління, тому такі заходи розвивають бажання стати гідними громадянами України», — зауважила класна керівниця.
Тетяна Федорук,
завідуюча бібліотеки-філії №7
21 листопада працівниця Масівецької бібліотеки-філії №22 завітала до вихованців місцевої гімназії. У навчальному закладі до Дня Гідності та Свободи влаштували тематичну лінійку.
Бібліотекарка в межах заходу провела патріотичний майстер-клас із виготовлення браслетів у найбільш привабливих для українців кольорах — барвах нашого стяга.
Очікувано, що найбільш завзято за таке заняття взялися найменші школярики. Маленькі майстри та майстрині працювали наввипередки, старанно виконували інструкції бібліотекарки, тому плетіння їм вдавалося.
І ось — гарнющі патріотичні браслети! Вони символи нескореності та гідності таких маленьких, але вже таких великих патріотів!
Ліна Ратушняк,
бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22
|