Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Вогонь її пісень не згасять зливи літ
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  22 Лютого 2016 р.

  26 лютого до бібліотеки-філії №13 завітали учні 10-х класів ЗОШ №14, щоб більш близько ознайомитися з творчістю Лесі Українки та дізнатися цікаві факти з її біографії.

  «Леся Українка привертала увагу багатьох письменників і дослідників різних літератур, її твори перекладалися і перекладаються багатьма мовами світу. Сподіваємось, краплина почутого ввіллється і до ваших сердець», – поділилася з юними гостями своїми думками та сподіваннями бібліотекар.

  Книжкова виставка «Боролася – щоб жити, жила – щоб творити» до ювілейної дати допомогла всім присутнім усвідомити та зрозуміти, що Леся Українка належить до тих небагатьох митців українського художнього слова, які своєю творчістю і діяльністю були міцно пов'язані з світовим літературним процесом, світовою культурою, залишаючись одночасно оригінальними і самобутніми національними письменниками.

  Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13

  145 років тому народилася культова українська письменниця, перекладач і культурна діячка Лариса Косач, відома як Леся Українка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур.

  25 лютого у бібліотеці-філії №12 була проведена літературна година «Хотіла б я піснею стати» для учнів 7-Б класу СЗОШ №21.

  Під час заходу читачі переглянули відеодобірку про життя та творчість відомої поетеси, тематичну книжкову виставку «Вітрила її долі» та книжкову поличку «Леся українка – дочка українського народу». Вони почерпнули для себе багато цікавої та нової інформації, про яку раніше навіть не чули.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

  25 лютого бібліотеки-філії №9 та №15, клуб «Романтик» разом з учнями 10-А класу НВК №2 відзначили 145-річчя від дня народження видатної доньки українського народуЛесі Українки. Учні дізналися про нелегкий життєвий шлях поетеси та прониклися її творчістю. Окрім цього, школярі ознайомились з представленою книжковою виставкою «Горить зоря її поезії над краєм».

  Наприкінці заходу класний керівник Наталія Федорук висловила щиру подяку від всього класу за цікаво проведений час у бібліотеці.

  Мар'яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

  24 лютого учні 9-В та 10-А класів СЗОШ №22 ім. Ольжича поринули у світ чарівної музики, живого українського слова і прекрасної лірики Лесі Українки, завітавши до бібліотеки-філії №2 на ювілейний портрет «В її найменні барви України».

  Ведучі заходу – бібліотекар та учениця 10-А класу Анастасія Кравчук – більш поглиблено ознайомили молодь з життєвим та творчим шляхом легендарної постаті. Саме поезія Лесі Українки – це вогонь, схожий на полум'я свічки. І ось цей вогник запалився у душах учасників, які з трепетом декламували вірші жінки, нареченої іменем своєї землі…

  Родзинками заходу стало виконання учнем Миколою Іликом вірша «СОNТRА SРЕМ SРЕRО!» або «Без надії сподіваюсь!» під супровід гітари, а також школярі почули поради Доньки Прометея устами учасниці клубу «Гармонія» Галини Бідюк, яка з особливим піднесенням декламувала поезію Лесі Українки. Своїм віршем «Любов моя – Україна» вона закликала любити Батьківщину, як її любила поетеса.

  Леся Українка писала: «Не знаю, чи буде хто з молодшого покоління згадувати про мене, але я б хотіла на те заслужити». Усі учасники погодилися з думкою, що Леся того заслужила.

  Учитель Людмила Форшт щиро подякувала усім, хто брав активну участь у цьому заході, і висловила думку: «Усім потрібно вчитися терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі».

  Присутні також мали нагоду ознайомитись з творами письменниці та книгами про її життєвий і творчий шлях на виставці-інсталяції «Горить зоря її поезії над краєм».

  Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2

  Ти себе Українкою звала
  І чи краще знайти ім’я
  Тій, що радістю в муках сіяла,
  Як вітчизна велика твоя.

  (М. Рильський)

  24 лютого працівники бібліотеки-філії №3 провели для учнів 9-Б класу НВК №7 літературну годину «Нехай мої струни лунають», аби вшанувати українську поетесу, перекладачку, громадську діячку Лесю Українку, від дня народження якої виповнюється 145 років. Її поезія свідчить про велику любов до рідної землі, до свого народу. Цілі збірки українських пісень, казок, ігор, зібрала вона, записала і передала нам у спадщину. Боротьба і праця – таким був зміст її життя.

  Доповнили літературну годину виступи учениці ДШМ «Райдуга» Юлії Гриб та її керівника Тетяни Міцель. Вони виконали пісні на слова Л. Українки. Також присутні із задоволенням переглянули книжкову виставку творів майстрині слова та літературу про неї. Тепер школярі точно знають, куди можна звернутися за матеріалами у разі потреби.

  Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

  «…Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає… », – зі слів Лесі Українки 18 лютого розпочала бібліотекар бібліотеки-філії №4 годину поезії «Обернуся в легенду» для учнів 8-В класу СЗШ №8.

  Школярі познайомились з творчістю великої поетеси, про яку чули неодноразово, більш ширше дізналися про її життєвий та творчий шлях.

  Наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, її літературна спадщина не залишає байдужими читачів і сьогодні.

  «Дуже цікавий захід. Переглядаючи презентацію «Вогонь її пісень не згасять зливи літ» та гортаючи сторінки книг з виставки персоналій «Вінок шани», я ще раз переконалася, яка ж Леся Українка все ж таки молодець.

  Не зважаючи на свою хворобу працювала так, що ми вже стільки років захоплюємося нею як жінкою, яка увійшла в історію української літератури як поетеса мужності і боротьби. Рядками своїх віршів вона виховує любов до українського поетичного слова, до Вітчизни», – поділилась своїми враженнями Настя Яночкіна.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


  Філія №2
  Філія №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Читайте з нами українське!

  Наступив новий читацький сезон. Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської територіальної громади.

  Нові, сучасні, пізнавальні, довідкові та інші книги чекають на своїх читачів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр