Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Ти мусиш гідно жити
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  19 Квітня 2016 р.

  Учитися жити по закону,
  поважати закон і виконувати його
  людина повинна з малих літ,
  з сім'ї , дитячого садка, школи

  Є.М. Рибінський

  В умовах розбудови демократичної, правової Української держави в центрі уваги має бути особистість Дитини. Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Саме в цей період людина потребує найбільшої уваги і захисту.

  З правовими питаннями ми зустрічаємося часто, а щоби вміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, треба знати закони. Саме для цього 19 квітня працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 7-А та 7-В СЗШ №8 провели зустріч з Катериною Терещенко, старшим інспектором Хмельницького відділу поліції. Від неї юні читачі дізналися про свої громадянські права та обов’язки.

  Спеціаліст також навела приклади і розповіла про наслідки порушень, а також про відповідальність, яка наступає для дітей відповідно до законів України за ті чи інші вчинки. Також пані Катерина відповіла на численні запитання і наголосила, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

  «Дуже добре, що бібліотекарі влаштовують для читачів бібліотеки такі заходи, на які запрошують цікавих людей. Тепер я знаю, які наслідки можуть мати звичайні пустощі. Перш ніж щось вчинити, треба думати», – зробив висновок Руслан Єрмочков.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  19 квітня бібліотека-філія №3 провела правовий лабіринт «Великі права маленької людини» для учнів 9-Б класу ЗОШ №29. На захід запросили студентку 4 курсу юридичного факультету Хмельницького університету управління та права Олену Чернюк. Вона розповіла учням про їх права та обов’язки, визначені Конституцією України, навчала правильно реалізовувати свої права, розпоряджатися своїми вчинками, щоби відчувати себе вільними і повноцінними членами суспільства.

  Отже, правовий статус кожної дитини включає в себе певні права та обов’язки, які, до речі, не є вичерпними. Їх використання і дотримання сприяють всебічному розвитку маленької людини як особистості, її талантів, розумових та фізичних здібностей, а також формуванню національної свідомості.

  Для учнів був запропонований інтерактив «Моя планета прав», де учні брали активну участь у грі, від якої отримали надзвичайне задоволення. 

  Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

  Людина від народження наділена правами, а з часом, у процесі життя, після досягнення встановленого законом віку, набуває здатності мати обов’язки і нести відповідальність за свої дії.

  Питання правових стосунків стали метою правознавчого діалогу «Ти мусиш гідно жити», який відбувся 15 квітня у бібліотеці-філії №2. Учасниками заходу стали учні 9-А класу СЗОШ №22.

  У діалозі також взяла участь старший інспектор Хмельницького відділу поліції Катерина Терещенко, яка ознайомила молодь з проблемами шахрайства в нашому місті і цілком в Україні, та розповіла, як не потрапити на «гачок» шахраїв.

  Школярі із задоволенням побували у ролях слідчого та юриста, у змодельованій ситуації знаходили злочинця та уявно надавали правову консультацію. Вони виявили зацікавленість, активність у правознавчій вікторині та із задоволенням продовжували прислів’я.

  На думку вчителя правознавства Світлани Кравченко, дуже доцільно проводити такі правознавчі зустрічі, які сприяють вихованню у молоді людяності та чесності. 

  Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією № 2


  Наш сайт - переможець!
  Наш сайт - переможець!
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературне рандеву

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр