Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  25 років Незалежності України
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  22 Серпня 2016 р.

  Степ прадавній, небеснії далі,
  «Ще не вмерла…» у подиху кожнім –
  Незалежність – не те, що нам дали,
  А це те, що забрати  не можна.

  В.Міхалевський

  24 серпня 2016 року Україна відзначає 25-у річницю проголошення Незалежності. На шляху до здобуття незалежності український народ пережив чимало, однак варто згадати про найбільш знакові події. 

  22 січня 1919 року – на Софійській площі в Києві урочисто проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. Упродовж наступних десятиліть Акт злуки залишався символом боротьби за незалежну, соборну державу.

  15 березня 1939 року – Сейм Карпатської України проголосив Карпатську Україну незалежною державою. Державною мовою Карпатської України проголошувалася українська. Державним прапором затвердили національний синьо-жовтий прапор, а державним гербом – сполучення крайового герба (ведмідь у лівому червоному колі й чотири сині та три жовті смуги в правому півколі) з національним (тризуб Володимира Великого з хрестом на середньому зубі). Державним гімном оголосили національний гімн «Ще не вмерла Україна».

  30 червня 1941 року – в окупованому Німеччиною Львові проголошено відновлення Української Держави.

  16 липня 1990 року – Верховна Рада Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Державний суверенітет визначався як верховенство, самостійність, повнота і неподільність республіканської влади в межах території УРСР, незалежність і рівноправність у міжнародних відносинах.

  24 серпня 1991 Верховна Рада УРСР проголосила незалежність України, підтверджену всенародним референдумом 1 грудня 1991. 

  Перша Конституція України була прийнята у 1996 році.

  Уперше гривня була визнана грошовою одиницею України ще в 1918 році, але в новій історії країни вона з'явилася в 1996 році як валюта держави. 

  Леонід Каденюк вважається першим космонавтом незалежної України, який побував у космосі. Він здійснював політ з 9 листопада по 5 грудня 1997 року на американському кораблі-шатлі "Колумбія".

  Національним святом стала перемога Руслани Лижичко на "Євробаченні" в 2004 році.

  Помаранчева революція 2004 року об'єднала людей і змусила весь світ змінити своє ставлення до України.

  Європа високо оцінила комфортні стадіони та гостинність українців у Києві, Донецьку, Львові та Харкові під час чемпіонату світу з футболу «Євро-2012».Пісня про депортацію кримських татар не залишила світ байдужим і українка Джамала привезла додому омріяну перемогу на Євробаченні 2016.

  Події  Революції гідності 2014 року фактично переросли у протистояння з Росією. Українська нація бореться за право самостійно вирішувати долю народу і цілісності держави. Ми відстоюємо свою землю, ми відстоюємо своє право бути на цій землі.

   
  Цікаві факти про Батьківщину змушують частіше битися серця щирих українців, спонукають до вивчення історії та культури нашого народу.
   
  Мультфільми з цікавою інформацією про Україну можна переглянути ТУТ 
   
  25 мультфільмів «Це наше і це твоє» створені за ідеями переможців Всеукраїнського проекту, проведеного у 2015-2016 навчальному році серед учнів 2-4 класів українських шкіл. Мультфільми розроблено анімаційним розважально-пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС.
   
    

  Пропонуємо також Вашій увазі відеопроект МТРК «Місто», присвячений 25-й річниці Незалежності України «Ровесники Незалежності України»


  Філія №7
  Філія №7
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книгопоказ

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр