Соціальні права – це право на гідний рівень життя і соціальний захист з боку суспільства і держави. Реалізувати соціальні права можна лише при побудові грамотної, покрокової і чіткої соціальної політики. Проблема українського суспільства полягає в тому, що наша молодь мало обізнана зі своїми соціальними правами. Отож креативні освітні заходи з прав людини для молоді є дуже актуальними.
14 вересня у бібліотеці-філії №11 представники Національної патрульної поліції та студентки Хмельницького інституту соціальних технологій зустрілися на сеансі карткової настільної гри для молоді «Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини». Гравці стали членами парламенту вигаданої Країни Гідності та ухвалювали рішення стосовно стратегії соціальної політики у рамках плану розвитку країни на найближчі п’ять років.

«У червні я взяла участь у майстер-класі з використанням навчальної гри Ради Європи «Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини», який проводило МБО Партнерство «Кожній дитині». Пройшла ігрову сесію, на якій мене навчили як бути фасилітатором гри, і отримала в подарунок комплект гри, – розповідає завідувач бібліотеки-філії №11 Тетяна Венгрова. – Ця гра дуже зацікавила інспектора патрульної поліції Ілону Табенську і вона разом з патрульною Анною Стрембіцькою запропонувала пограти зі студентами».

«Гра дуже реалістична і цікава, – ділиться враженнями Ілона Табенська, інспектор патрульної поліції у Хмельницькому. – Хоча підрахунки показали, що ми дещо перевищили бюджет Країни Гідності, та наш парламент одностайно вирішив, що всі витрати обґрунтовані і через кілька років ми побачимо позитивні результати. Не може бути щасливою країна, де живуть нещасні бідні люди. Я вважаю, що поліція та студенти склали гарну команду і наша стратегія хоча й високовартісна, проте єдино правильна в ситуації, в яку потрапила Країна Гідності».
«Було дуже цікаво грати з дівчатами з поліції, – розповідає студентка ХІСТ ВМУРоЛ «Україна» Альона Зелінська. – Суперечка в нас виникла тільки з реалізації права на працю, але шляхом голосування вдалося обрати потрібну стратегію. Мені дуже подобається наша програма розвитку, але я підозрюю, що якби в гру грали більш старші люди, то вони б обрали зовсім інші картки. Добре, що після гри ми могли обговорити всі деталі, поділитися враженнями і поспілкуватися з поліцією в неформальній обстановці».
Отож, тепер в Хмельницькому старшокласники, студенти, поліцейські та члени молодіжних організацій зможуть пограти в цю чудову гру, де за 40 хвилин можна стати членами парламенту та впровадити низку реформ для процвітання Країни Гідності.
|