Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Слово, пісне, думо Кобзарева, ти окраса й суть мого життя…
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  2 Березня 2017 р.

  Ми знаємо і пам’ятаємо Шевченка, як поета, як легендарного Кобзаря, поезії якого актуальні вже більше двох століть. 10 березня, в день пам’яті про нього, у Дитячому будинку Хмельницької обласної ради працівники бібліотеки-філії №11 виступили перед вихованцями з інформаційним вернісажем «Полотна, що здивували світ», метою якого було показати Тараса Шевченка як геніального художника. Адже саме цей талант допоміг юному Шевченку звернути на себе увагу мистецького світу Петербурга і що посприяло в майбутньому звільненню від кріпацького рабства.

  Під час мультимедійної презентації було розглянуто знамениті та маловідомі картини митця. Вдало доповнили свято тріо сопілкарів Дитячої музичної школи №2: виконали музичні твори «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Ходить вітер по діброві».

  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

  Вже понад два століття пройшло, як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря – безсмертний, як і сам народ, що породив його.

  «Сьогодні, 9 березня, ми вшановуємо пам’ять великого Кобзаря. Саме тому зібралися в залі бібліотеки, щоби згадати його теплим словом, почитати вірші, переглянути інші праці славного українського поета», – такі слова прозвучали на початку літературного диліжансу із вуст класного керівника 10-го класу ЗОШ №14 Олени Сіпової.

  Під час заходу учень Валентин Крупник виявив бажання продекламувати улюблений вірш великого поета.

  Зал бібліотеки доречно прикрасила тематична книжкова виставка «Вічний, як правда». Школярі змогли побачити велику кількість літератури, представленої для перегляду.

  «Немає у світовій літературі іншого поета, який би так ніжно, з любов’ю оспівав у своїй творчості жінку-матір, берегиню, продовжувачку роду. Тому ми повинні пробудити в собі добрі почуття: любов, готовність допомогти нужденному. Особливу увагу варто звернути на знедолених героїв творів Т.Г. Шевченка», – зазначила наприкінці заходу бібліотекар Людмила Кулікова.

  Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13 

    

  З метою вшанування Кобзаря, з 6 до 9 березня у бібліотеці-філії №8 проведено цикл заходів, приурочених популяризації творчості Т.Г. Шевченка.

  7 березня для учнів 8-Б та 9-В класів НВО №28 проведено літературно-поетичну композицію «Подільська Шевченкіана» Присутніх знайомили із лауреатами Національної премії імені Т.Г. Шевченка та Обласної премії імені Т.Г. Шевченка, які встановлюється для нагородження за вагому подвижницьку діяльність, спрямовану на популяризацію творчої спадщини Великого Кобзаря.

  9 березня для вихованців ДНЗ №29 «Ранкова зірка» (9 та 12 групи) проведено літературно-мистецьку подорож «Дитячі роки Тараса Шевченка».

  Бібліотекар знайомила дітей з творами видатного Кобзаря, розповіла вихованцям про дитячі роки письменника, а також про те, що син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак завдяки своїй наполегливості та таланту зумів здійснити свою мрію – малював і писав, а також став вільним. Вихованці старшої групи декламували вірші Т.Г. Шевченка та слухали пісні на його слова у виконанні учениць ДМШ №3 Вікторії Чернеги та Ельвіри Протасевич.

  Впродовж шевченківських днів великою популярністю серед відвідувачів користувалась розгорнута тематична книжкова виставка «Вогненне слово Кобзаря».

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8 

  Багатогранний талант Тараса Шевченка найбільш повно виявився в поезії, хоча він був професійним художником і поетом за покликанням.

  Сьогодні, 7 березня, у бібліотеці-філії №3 для учнів 6-В класу НВК №7 було проведено годину поезії «Шевченкове слово в віках не старіє». Під час заходу бібліотекар розповіла учням про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка. Потім вони переглянули тематичну книжкову виставку «Кобзар. Перша свічка генія» і мультимедійну презентацію «Шевченко-художник». А ще школярі самі читали вірші поета.

  Як зазначила класний керівник Людмила Сергіївна: «Шлях до величі Шевченка лежить через усвідомлення нашої національної природи, нашого минулого і сучасного, адже великий Кобзар символізує душу українського народу і його гідність».

  Євгенія Штикало, бібліотекар бібліотеки-філії №3

  Обласний поетичний онлайн-марафон «Хмельниччина читає Шевченка», присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, великого поета і художника України, відбувся 3 березня у центральній бібліотеці для дітей №12. Триватиме марафон з 1 до 7 березня в спеціалізованих бібліотеках для дітей. До участі в ньому залучаються бажаючі читачі дитячих бібліотек віком від 5 до 15 років.

  Цього дня читачі Новоушицької бібліотеки читали протягом півгодини свої улюблені вірші Т.Г.Шевченка по скайпу для хмельничан, а читачі бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС декламували, співали та грали на сопілках для читачів Славутської бібліотеки.

  Як зазначила читачка Альона Чуманова: «Тарас Шевченко – визнаний духовний батько української нації. Його поезія торкається мого серця, змушує зрозуміти щось важливе про себе та світ, у якому ми живемо».

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

  На початку березня прихильники творчості Кобзаря традиційно відзначають шевченківські дні. Саме з цієї нагоди, 2 березня, у центральній бібліотеці для дітей №12 відбулась година поезії «Слово, пісне, думо Кобзарева, ти окраса й суть мого життя…» для учнів 4-х класів СЗОШ №21.

  Під час заходу школярі переглянули відео про життєвий шлях поета та пригадали його творчість. Учні 4-Б класу заспівали для гостей пісні «Зацвіла в долині» та «Зоре моя, вечірняя», продекламували вірші: «Сон», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Мені тринадцятий минало», «Мені однаково», «Тече вода з-під явора» та багато інших.

  У такій невимушеній та творчій атмосфері діти вкотре вшанували Великого Кобзаря, який став потужним джерелом національної свідомості, символом України

  «Творчість Тараса Григоровича Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Саме тому ми маємо пам’ятати творчість Генія нашого народу», – відзначила наприкінці заходу бібліотекар Вікторія Пешкова.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр