Нові надходження Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Нові надходження Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Ресурси бібліотек » Нові надходження
  Література за державною програмою
  Відділ комплектування та обробки ЦБ
  16 Січня 2013 р.

  Література за державною програмою «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек»/

  Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

  Жулинський М. Українська література: творці і твори : учням, абітурієнтам, студентам, учителям / Микола Жулинський. – К. : Либідь, 2011. – 1152 с., іл.

  Цю свою книжку відомий критик, літературознавець, громадський діяч, професор, академік НАН України Микола Григорович Жулинський замислював як велику шпаргалку – підручний літературознавчий матеріал із текстами. З п'ятдесяти нарисів-есеїв, героями яких є як широко-, так і маловідомі українські митці, автор творить велике панно-цілісний портрет національної літератури XIX-XX ст. Провідна ідея книжки: змагання за своє світобачення для багатьох українських письменників було змаганням за збереження цілісності української культури, за збереження і розвиток української мови, а отже – української нації. Важливим складником цієї своєрідної антології є художні тексти, ретельно дібрані до кожного нарису, серед них – раритетні чи призабуті.

  Читайте у ЦБ та бібліотеці-філії №12

   

  Чухліб Т. В. Гетьмани України-Русі. – Донецьк : ТОВ «ВКФ «БАО», 2012. – 304 с., 8 арк. іл.: іл.

  Історія нашої держави надзвичайно багата на події та героїв. У цьому виданні змальовано трид­цять три історичних портрети найбільш відомих володарів гетьманської булави давньої України-Русі. Читач познайомиться зі сповненими пригод і випробувань біографіями козацьких ватажків, дізнається багато цікавих фактів з особистого життя гетьманів, довідається про їхню роль на військовій і політичній арені. Автор книги – доктор історичних наук, провідний науковий співробіт­ник Інституту історії України НАН України, директор Науково-дослід­ного інституту козацтва, заслужений діяч науки і техніки України – спирається у своїй праці на оригінальні архівні документи, враховуючи останні досягнення вітчизняної та зарубіжної історичної науки.

  Адресовано широкому читацькому загалу.

  Яневський Д. Б. Проект «Україна». Грушевський. Скоропадський. Петлюра / Д. Б. Яневський. – Харків : Прапор, 2012. – 921 с.

  Нова книгажурналіста, телеведучого, доктора історичних наук Данила Яневського є навчальним посібником для політиків, жур­налістів, політологів та любителів з написання, переписування та удосконалювання Конституції України.

  На сторінках цієї книги автор намагається сформувати цілісне, несуперечливе, ясне уявлення про феномен української державності. На його думку, багатьом публіцистам та історикам, які досліджували цю тему, попри їх тривалі і вперті зусилля, бракує об'єктивності. Він не зміг утриматися від спокуси сформулювати свої варіанти відпові­дей на питання: у чому була суть «Української революції» під прово­дом Української Центральної Ради і яку історію написав видатний національний історик Михайло Грушевський? Якою бачив Україну засновник Української гетьманської держави 1918 року Павло Скоро­падський і чому загинуло це державне утворення? Хто, як і коли на­справді створив Директорію та хто стояв за спиною Симона Петлю­ри? Ви дізнаєтесь, що приховують сучасні міфотворці про вітчизняну історію періоду 1917-1920 pp., і спробуєте разом із автором з'ясувати, що саме відбувалося на теренах сучасної України у цей час.

  Журавльов Д. В. Усі гетьмани України / Д. В. Журавльов. – К. : Гетьман, 2012. – 508 с.

  Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних – «гетьманська слава», іронічних – «до булави треба голови», зрештою, самоіронічних – де «два українці, там три гетьмани»... Слово, буквально просякнуте історією і водночас – якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як «своє», хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов'янським, не маючи нічого спільного з лунким українським «геть». Так, «гетьмани в золотих жупанах» були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем...

  У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул чи претендували на нього.

  Серія "Карти"

  Лу Е. Наївний. Супер / Е. Лу; пер. з норв. I. В. Сабор; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків : Фоліо, 2012. – 191 с. – (Карта світу).

  Несбьо Ю. Червоногрудка : роман / Ю Несбьо; переклад В. М. Верховня; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2012. –542 с. – (Карта світу).

  Перес-Реверте А. Фламандська дошка : роман / А. Перес-Реверте; пер. з ісп. С. Ю. Борщевського; худож.-оформлювач Д. О. Самойлен­ко. – Харків : Фоліо, 2012. – 442 с. – (Карта світу).

  Перес-Реверте А. Шкіра для барабана : роман / А. Перес-Реверте; пер. з ісп. О. Є. Леська; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. – Харків : Фоліо, 2012. – 606 с. – (Карта світу).

  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги

  Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги.

  Детективи, фантастика, світові бестселери, книги для дітей та підлітків. Кожен з вас знайде для себе щось цікаве.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр